W ciągu dnia często następują chwile, gdy czujemy, że energia spada i marzymy o drzemce. Niestety, rzadko możemy sobie pozwolić na choćby krótki sen. Musimy więc ratować się inaczej. Co jeść, gdy dopada nas zmęczenie? Jak zwiększyć energię? A może warto sięgnąć po preparaty zawierające Rhodiola rosea?

Jak pokonać spadek formy? Warzywa, owoce i ich Rhodiola rosea

Jeśli chcemy uniknąć spadku energii w ciągu dnia, zjedzmy dobre i pożywne śniadanie. Warto sięgnąć po warzywa, owoce i źródła białka. Nie można zapomnieć również o nawodnieniu organizmu, a najlepiej radzi sobie z tym czysta woda. Dieta powinna być bogata w produkty zawierające pełnowartościowe białko, np. jajka, chude mięso, tłuste ryby czy nabiał. Białko warunkuje prawidłową budowę układu nerwowego, sprawia, że odpowiednio on funkcjonuje. Zrezygnujmy z potraw ciężkostrawnych i żywności typu fast food. Jeśli poziom energii nadal jest niski, zacznijmy przyjmować preparaty zawierające Rhodiola rosea (różeniec górski) – wyciąg z tej rośliny poprawia samopoczucie i dodaje witalności.

Idealne przekąski jako dodatek do Rhodiola rosea. Czy warto jeść warzywa, owoce i nasiona?

W ramach przekąski możemy zjadać orzechy, które dzięki dużej zawartości fosforu pozytywnie oddziałują na procesy myślowe, podobnie jak miedź i mangan, które wspomagają koncentrację i pomagają uniknąć spadku energii. Orzechy to idealne źródło magnezu, czyli pierwiastka, którego szczególnie brakuje w diecie osób narażonych na stres i ciężką pracę umysłową. Zawsze dobrym wyborem są warzywa, owoce i nasiona, które dostarczają witamin i mikroelementów. Bardzo dużo witaminy C zawierają grejpfurty, które uzupełniają naszą dietę o polifenole, chroniące system obronny organizmu przed wolnymi rodnikami. Polecane są pyszne gruszki, które dostarczają organizmowi dużą dawkę potasu, błonnika, żelaza oraz mnóstwa witamin. Fruktoza zawarta w owocach rozkłada się dłużej od glukozy, a owoce w odróżnieniu od słodyczy mają sporo witamin. Po zjedzeniu owoców mózg dostaje dawkę glukozy, ale stopniowo i nie w tak dużych ilościach, jak po zjedzeniu słodyczy. Można w ten sposób uniknąć skoku poziomu cukru we krwi, ale jednocześnie utrzymać wysokie rezerwy energii. Nie ratujmy się kawą, a jeśli boimy się, że po jej odstawieniu będzie nam trudno się obudzić, regularnie zażywajmy preparat z Rhodiola rosea.

Czytaj także  Wypadanie włosów – możliwe przyczyny

Czym jest i jak działa Rhodiola rosea?

Rhodiola rosea (różeniec górski) zwany także arktycznym korzeniem to roślina wpływająca korzystnie na odporność i układ nerwowy. Różeniec zmniejsza stres i uczucie zmęczenia. Preparaty z Rhodiola rosea wpływają korzystnie na wydzielanie hormonów szczęścia, chronią mózg i układ nerwowy. Przyjmowaniem różeńca powinny zainteresować się przede wszystkim osoby, które intensywnie trenują, pracują fizycznie i umysłowo oraz uczą się, a nadmiar zajęć i pęd życia sprawiają, że często czują się zmęczone. Dzięki niemu łatwiej poradzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i zmniejszymy poziom stresu. Arktyczny korzeń jest także wybierany przez sportowców, ponieważ sprzyja regeneracji mięśni i uzupełnia niedobory substancji, których brakuje z powodu intensywnego wysiłku.

Urozmaicona dieta, regularne posiłki i dobre rozplanowanie dnia pozwolą na prawie bezstresowe wykonanie obowiązków. Zjadajmy pyszne i zdrowe warzywa, owoce i inne przekąski, by uniknąć spadków energii w ciągu dnia, a by mieć pewność, że sił nam nie zabraknie, zażywajmy preparat z Rhodiola rosea.