Rozwój zawodowy to dziś konieczność. Nie da się efektywnie funkcjonować na rynku pracy bez doszkalania, poszerzania wiedzy i umiejętności. Oferta szkoleniowa jest dziś przeogromna i wybór bywa trudny, szczególnie w dużych miastach. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: „Wrocław szkolenia” zostaniesz zasypany setkami propozycji. Warto kierować się wówczas programem warsztatów, ale też prestiżem uczelni. Sprawdź najciekawsze szkolenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

1. Zarządzanie przez coaching dla menedżerów

To popularne szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej niższego i wyższego szczebla, którzy szukają sposobów na jak najefektywniejszą komunikację z podwładnymi i pomaganie im w rozwoju. Opiera się ono na metodzie warsztatowej, dzięki czemu uczestnicy mają szansę przećwiczyć zdobywane umiejętności pod okiem trenera – coacha. Poznasz na nim style zarządzania i sprawdzisz, który jest Tobie najbliższy, a zarazem najskuteczniejszy coachingowo. Dobierzesz do niego narzędzia, które będziesz mógł zaimplementować do swojej pracy natychmiast po ukończeniu kursu.

2. DESIGN THINKING – projektowanie innowacyjnych rozwiązań

To bardzo intensywne i rozbudowane, bo aż 16-godzinne warsztaty. Dzięki nim nauczysz się jak wykorzystać technikę Design Thinking dotworzenia innowacji – słowem otworzysz swój umysł i wyzwolisz kreatywność. Program porządkuje etapy pracy projektowej i pozwala przećwiczyć każdy z nich. Mowa o: 1) empatyzacji, 2) definiowaniu problemu, 3) generowaniu pomysłów, 4) tworzeniu prototypów, 5) testowaniu. Techniki te z pewnością pomogą Ci w codziennej pracy (i życiu), a kto wie – może przyniosą pomysł na własny biznes?

3. Negocjacje – sztuka osiągania celów

Sztuka prowadzenia negocjacji dotyczy praktycznie wszystkich sfer życia. Codziennie coś negocjujemy – i w pracy, i w życiu prywatnym. W środowisku biznesowym umiejętność ta daje jednak naprawdę wymierne korzyści, może też świadczyć o Twojej przydatności jako pracownika, a nawet wpływać na Twoje zarobki. Program szkolenia został skonstruowany w ten sposób, abyś mógł przećwiczyć każdy z poznawanych elementów. U podstaw sztuki stoi oczywiście komunikacja, stąd największy nacisk kładziony jest właśnie na ten aspekt. Dowiesz się też jak przezwyciężać konflikty negocjacyjne i przećwiczysz jak zastosować nowopoznane techniki.

Czytaj także  Czy warto studiować zamówienia publiczne? Dowiedz się!

4. Transformacja Lean przedsiębiorstw produkcyjnych

Mowa oczywiście o Lean Management, czyli usprawnianiu procesów produkcyjnych. Każde przedsiębiorstwo ma przestrzeń, którą można uszczelnić, by zoptymalizować procesy i wygospodarować realne oszczędności, ale bez inwestycji czy strat w liczbie pracowników. Brzmi znakomicie, lecz proces ten jest trudny i czasochłonny. Podczas szkolenia dowiesz się, jak takie procesy zachodzą w firmach, określisz, czy Twoja organizacja jest na to gotowa i jak zaprojektować Lean dla Twojego przedsiębiorstwa.