Coraz większą popularnością cieszą się inkubatory przedsiębiorczości. Nic w tym dziwnego, ponieważ oferują szeroki wachlarz usług pozwalających na kompleksowe wspieranie pomysłowości przedsiębiorcy. Gdy pojawia się wątpliwość, jak założyć firmę krok po kroku, eksperci działający w inkubatorze przedsiębiorczości wskażą właściwą drogę.

Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Inkubatory przedsiębiorczości to instytucje, które wspierają młodych przedsiębiorców w wejściu na rynek oraz pomagają funkcjonować na nim zgodnie z prawem i specyfiką branży. W Polsce jest to stosunkowo nowe zjawisko, ale na świecie pierwsze tego typu organizacje powstały już w 1959 roku. Dlaczego warto z tego rozwiązania skorzystać? Ponieważ przedsiębiorca uzyskuje kompleksową pomoc, jak założyć firmę krok po kroku. Można również liczyć na wsparcie w takich dziedzinach, jak IT, marketing, mentoring. Dla przedsiębiorców organizowane są również atrakcyjne szkolenia. Ponadto, eksperci zrzeszeni wokół inkubatora prowadzą również dla firm księgowość, jak i świadczą usługi prawne.

Dla osób zainteresowanych dostępne są dwie formy przynależności do inkubatora przedsiębiorczości:

  • preinkubator – opcja skierowana jest do osób, które mają pomysł, ale nie posiadają wystarczających środków na jego realizację. Inkubator nadaje firmie osobowość prawną bez konieczności jej rejestracji. Szybko i łatwo można wypróbować pomysł bez tracenia czasu na załatwienie formalności. Ta opcja jest szczególnie atrakcyjna dla przedsiębiorców działających przy uczelniach akademickich,
  • inkubator – skierowany jest do przedsiębiorców chcących pozyskać kapitał zewnętrzy na rozwój. Jest to opcja zarówno dla początkujących, jak i już bardzo dobrze rozwiniętych interesów. Konieczne jest zarejestrowanie się jako odrębna forma działalności gospodarczej, najczęściej jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to więc propozycja zarówno dla właściciel start upów, jak i innych modeli biznesowych.
Czytaj także  Zamówienia publiczne na studiach podyplomowych.

Co można zyskać decydując się na inkubator przedsiębiorczości?

Twórcy nowych pomysłów docenią to, że eksperci działający w inkubatorze przedsiębiorczości będą służyli im wiedzą oraz doświadczeniem. Odpowiedzą na wszystkie pytania, nie tylko dotyczące tego, jak założyć firmę krok po kroku (https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/poradniki/podjales-decyzje-o-zalozeniu-firmy), ale także związane z jej późniejszym działaniem.

W ofercie inkubatorów znajdują się usługi księgowe, w tym możliwość prowadzenia pełnej księgowości, co może być bardzo korzystne dla przedsiębiorcy, którzy potrzebuje wsparcia profesjonalnej księgowej. Można również skorzystać z usług marketingowych, takich jak social media, PR, czy prowadzenie kampanii Google Ads. Inkubator może dla przedsiębiorcy i jego strony internetowej wykonać profesjonalne pozycjonowanie.

Bardzo często inkubatory dostarczają przedsiębiorcom podstawową infrastrukturę, czyli biurka, pokój do spotkań z klientami, salę konferencyjną, czy możliwość skorzystania z adresu inkubatora, na który będzie dostarczana korespondencja firmowa.

Przedsiębiorca otrzymuje również od inkubatora pomoc prawną, jak i ma możliwość korzystania z licznych szkoleń.