Na polskim rynku można zakupić wiele konsol do gier. Najlepiej postawić na sprawdzonego producenta, ponieważ najistotniejsza jest jakość urządzenia.

Konsola do gier PlayStation 5

Okazuje się, że najpopularniejszą konsolą dostępną na rynku jest PlayStation 5 (https://www.neo24.pl/konsoleigry/playstation5.html)od firmy Sony. Warto zaznaczyć, że najnowsza generacja konsol tej firmy zostawia w tyle swoją konkurencję. Nowe PlayStation zostało wyposażone w 16 GB pamięci RAM, a ponadto w 8-rdzeniowy procesor. Do tego trzeba doliczyć dysk twardy, który pomieści do 825 GB danych. Co więcej, Sony PlayStation 5 ma złącze HDMI, a ponadto dwa porty USB. Do tego możliwe jest nawiązanie bezprzewodowej łączności Bluetooth oraz Wi-Fi. Oprócz tego konsola tego producenta bez problemu radzi sobie z rozdzielczością 8K, a także 60 FPS. Jak się okazuje, po raz pierwszy w historii marki zastosowana została kompatybilność wsteczna, co jest zaskoczeniem dla wielu ludzi.

Konsola do gier PlayStation 4

Wciąż sporą popularnością cieszy się nieco starsza konsola od producenta SONY. Zdecydowanie nie można jej pominąć w zestawieniu konsol do gier dostępnych na polskim rynku. Co ciekawe, urządzenie PlayStation 4 zostało sprzedane w ponad 112 milionach egzemplarzy. Dlatego firma Sony zyskała wiele pieniędzy na niej. Ponadto dzięki niej może cieszyć się pozycją lidera na rynku. W przystępnej cenie można cieszyć się elegancką obudową. W konsoli znajduje się 8 GB pamięci RAM. Natomiast dysk twardy ma pojemność 50 GB bądź 1 TB. Dodatkowo konsola została wyposażona w 8-rdzeniowy procesor, który bez problemu radzi sobie z większością najnowszych gier. Dodatkowo PlayStation 4 to konsola, która została wyposażona w napęd Blu-ray, wyjście HDMI, a dodatkowo wygodny oraz praktyczny kontroler z wyjściem słuchawkowym. Natomiast biblioteka dostępnych tytułów jest ogromna. Można je kupować w postaci fizycznej, na płytach, a także pobierać na dysk i zwyczajnie zainstalować. Co więcej, konsola PlayStation 4 oferuje korzystanie z wielu ciekawych aplikacji. Mowa tutaj na przykład o Netflix, HBO Max, Amazon Video, a także YouTube. Oferowany jest również wiele więcej opcji. PlayStation 4 to kultowa konsola, która z pewnością posłuży ludziom jeszcze przez co najmniej kilka lat.

Czytaj także  Jak działają odkurzacze automatyczne?

Konsola do gier Xbox series S

Okazuje się, że najnowsza konsola od firmy Microsoft dostępna jest w dwóch odmianach. Mowa oczywiście o modelu X oraz S. Co istotne, ten drugi cieszy się o wiele większą popularnością pośród graczy. Jest tak głównie ze względu na małe wymiary, a dodatkowo dobry stosunek jakości do ceny. Do tego trzeba doliczyć możliwość grania w tytuły z poprzednich generacji. Mowa tutaj oczywiście o kompatybilności wstecznej. Warto zauważyć, że urządzenie pracuje na procesorze marki AMD o 8 rdzeniach. Dlatego bardzo dobrze sobie radzie z większością gier oferowanych na rynku. Oprócz tego najnowsza konsola Xbox została wyposażona w 10 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 500 GB.