Nest Bank powstał, aby zapewnić możliwość zarządzania finansami w nowoczesny sposób, przy minimalnych kosztach. Konta, które oferuje są przeznaczone głównie dla rodzin i można znaleźć konta dla dzieci oraz dorosłych, a także konta oszczędnościowe.

Nest Konto

To darmowe konto, które zostało docenione w 2019 roku w rankingach. Według wielu, to obecnie najlepsze konto na rynku. Nest Bank nie pobiera opłat za:

  • prowadzenie rachunku,
  • przelewy krajowe dokonywane za pomocą systemu Elixir,
  • wydanie oraz obsługa karty płatniczej VISA,
  • przelewy europejskie SEPA (przelewy w EURO wykonywane do krajów Unii Europejskiej, Liechtensteinu, Szwajcarii, Islandii oraz Norwegii),
  • wypłaty w bankomatach w Polsce i za granicą,
  • wpłaty w urządzeniach sieci Euronet.

Dodatkowo, decydując się na założenie Nest Konta, można liczyć na wyższe oprocentowanie lokat, jak również możliwośc wygodnego płacenia za pomocą karty VISA, telefonu lub zegarka.

Wniosek o konto można złożyć przez internet. Po wypełnieniu wszelkich niezbędnych danych (między innymi wybór konta, a także podstawowe dane umożliwiające dalszy kontakt) wystarczy oczekiwać na kontakt weryfikacyjny ze strony banku.

W następnej kolejności, po potwierdzeniu chęci założenia konta, firma wysyła do klienta kuriera z umową do podpisania. Konto zostaje założone, a karta dociera w ciągu kilku (maksymalnie kilkunastu) dni roboczych.

Nest Konto Samodzielne

Przeznaczone dla osób w wieku między 13 a 17 lat. Tu również nie są pobierane żadne opłaty za prowadzenie konta czy wydanie karty do niego, ani za wpłaty lub wypłaty.

Przy koncie dla młodych pojawia się także opcja wygodnego podejmowania niedużych kwot podczas dokonywania codziennych zakupów w marketach czy na stacjach benzynowych.

Rodzic ma stały podgląd na konto dziecka oraz jego wydatki, dzięki czemu kieszonkowe jest bezpieczne, a dziecko uczy się zarządzać swoimi finansami jak dorosły.

Czytaj także  Na czym polega marketing w social media?

Dodatkowo, Nest Konto Samodzielne połączone jest z kontem rodzica w taki sposób, że mamy możliwość pozwolić dziecku skorzystać z tak zwanego „koła ratunkowego” w postaci określonej przez nas kwoty pieniędzy pobieranej z naszego konta. To świetne rozwiązanie na przykład gdy dziecko jest na wycieczce czy u dziadków.

Oszczędności w Nest Banku

Firma zapewnia możliwość oszczędzenia w dwóch podstawowych formach: lokaty oraz konta oszczędnościowego. Lokatę można posiadać nawet jeśli nie mamy konta osobistego w Nest Banku.

Oprocentowanie jest uzależnione od aktualnych stóp procentowych NBP. Lokaty można zakładać na różne okresy czasu, a oprocentowanie jest uzależnione między innymi od zdeponowanej kwoty, tego czy na konto osobiste wpływa wynagrodzenie, a także od czasu trwania lokaty.

Rachunki oszczędnościowe można określić mianem internetowych skarbonek. Możliwe jest ustawienie celu, na który się zbiera i tym samym odkładanie pewnych kwot. Takie konta posiadają również atrakcyjne oprocentowanie, zachęcające do deponowania środków.