Studia ekonomiczne od lat niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób, które składają papiery na uczelnię z myślą o zdobyciu pewnej i dobrze płatnej pracy. Czy wiesz, jakie perspektywy stwarza uzyskanie ich dyplomu? Sprawdź, w jaki sposób można wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni.

Dyplom przepustką do karierystudia ekonomii

Ukończenie studiów ekonomicznych sprawia, że przed absolwentami zarysowują się zróżnicowane perspektywy rozwoju. Wiele osób wybiera pracę w bankach lub innych instytucjach finansowych. Część absolwentów preferuje mniej dynamiczną, lecz równie odpowiedzialną pracę w lokalnych samorządach, biurach rachunkowych lub biurach doradztwa podatkowego. Z kolei inni stawiają na karierę w funduszach inwestycyjnych oraz towarzystwach ubezpieczeniowych. Lwia część osób, które ukończyły studia ekonomiczne realizuje się jednak zawodowo w różnego typu przedsiębiorstwach, gdzie pracują jako księgowi lub wspinają się po stopniach kariery, pełniąc funkcję kierowników średniego a później najwyższego szczebla. To jednak nie jedyne możliwości zawodowe, jakie czekają na absolwentów tego kierunku. Zdolności analityczne oraz wiedza z zakresu zarządzania i ekonomii menedżerskiej sprawiają, że wiele osób z powodzeniem sprawdza się w roli specjalistów i menedżerów do spraw marketingu. Jeżeli więc w przyszłości nie chcesz zawężać się tylko do jednej dziedziny, rozważ wybór studiów ekonomicznych, które stwarzają szerokie perspektywy rozwoju. A przy tym dają wykształcenie cenione przez pracodawców działających w niemal każdej branży.

Jaką wiedzę zdobywają studenci?studentka ekonomii

Uczelnie oferują szeroki wybór kierunków dostępnych w ramach studiów ekonomicznych, z których każdy stwarza dodatkowo możliwość wyboru jednej z kilku atrakcyjnych specjalizacji. Możesz więc na przykład rozpocząć edukację z zakresu ekonomii międzynarodowej, finansów publicznych i podatków, ekonomii przedsiębiorstwa, informatyki i ekonometrii czy finansów, inwestycji i rachunkowości. Po zaliczeniu przedmiotów podstawowych nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyspecjalizował się w systemach i procesach logistycznych, gospodarce miejskiej i regionalnej, polityce społecznej lub ekonomii menedżerskiej. Możesz więc łatwo powiązać kierunek swojej edukacji na studiach ekonomicznych z osobistymi zainteresowaniami oraz planami związanymi z wyborem ścieżki zawodowej.

Czytaj także  Dla kogo szkolenie z zamówień publicznych? Sprawdź!

Absolwenci ekonomii i kierunków pokrewnych uzyskują więc szeroką wiedzę, która umożliwia im korzystanie z licznych perspektyw rozwoju i zwiększa szanse na uzyskanie atrakcyjnej propozycji pracy. Dołącz do ich grona, jeżeli tobie także zależy na pewnym zatrudnieniu tuż po zdobyciu dyplomu.