Komoda to mebel, który jest wyjątkowo praktyczny. Można w nim ukryć wiele niezbędnych rzeczy i jednocześnie sprawić, że pokój dzienny będzie stylowy i elegancki. Jak wybrać komodę (https://antoniomeble.com.pl/c/meble/komody/) do nowoczesnego wnętrza?

Nowoczesne komoda do salonu

Wybierając komody do salonu trzeba pamiętać, że musi to być mebel, który jest praktyczny i jednocześnie efektowny. Często to właśnie komody stanowią jedyne miejsce, w którym chowamy niezbędne rzeczy, ustawiamy na nich dekoracje i ozdobne bibeloty.

Wybierając komody warto zwrócić uwagę, by były one wyposażone w zamykane szafki i szuflady, dzięki temu można ukryć wiele rzeczy, a w pokoju dziennym nadal będzie porządek. Jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne.

Komody w salonie często pełnią funkcją szafki pod telewizor. W takiej sytuacji należy zadbać, by była ona wyposażona w szuflady, w których można ukryć pilota.

Nowoczesne komody są proste i minimalistyczne. Projektanci unikają dekoracyjnych elementów. Często nawet uchwyty są ukryte. Dzięki temu komoda staje się surowa i minimalistyczna.

Jak wybrać kolor?

Wybierając komody do salonu, należy zwrócić również uwagę na kolor.

Do małego salonu idealna będzie komoda w białym kolorze. Jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Biel pasuje niemal do każdego wnętrza. Wybierając komodę z błyszczącej płyty MDF dodatkowo optycznie powiększymy pokój. Błyszczące powierzchnie odbijają światło, które rozchodzi się po pomieszczeniu.

Kolejnym, bardzo ciekawym pomysłem, jest wybór mebli z litego drewna. Jest to materiał, który jest ponadczasowy. Meble z litego drewna są eleganckie i jednocześnie uniwersalne. W pokoju dziennym umeblowanym w stylu skandynawskim sprawdzi się komoda z jasnego drewna. Mebel masywny idealnie będzie wyglądał w salonie kolonialnym. Trzeba jednak pamiętać, że jest to propozycja wyłącznie dla tych właścicieli, którzy mogą pochwalić się przestronnym pokojem dziennym.

Do mieszkań niewielkich warto wybierać komody, które sprawiają wrażenie delikatniejszych. Jasne drewno rozświetli pokój. Komoda, która będzie na nóżkach, będzie wydawała się bardziej subtelna i mniejsza.

Czytaj także  Z jakich artykułów biurowych najbardziej warto korzystać?

Wybierając komody do salonu, warto również postawić na niecodzienne rozwiązania. Komoda w czarnym kolorze będzie wyjątkowo elegancka i ekskluzywna. Wybierając kolor z połyskiem można mieć pewność, że pokój będzie wyglądał zachwycająco. Trzeba jednak pamiętać, że na takiej komodzie będzie widać każdą drobinkę kurzu, a dziecięce łapki będą widoczne z daleka. Nie jest to propozycja idealna dla rodzin z małymi dziećmi.

Komody to idealny wybór do salonu. Są praktyczne i jednocześnie eleganckie. Warto pamiętać, że wybierając miejsce, w którym ma znaleźć się komoda nie trzeba ustawiać jej wyłącznie pod ścianami. Komody to idealny sposób na wydzielenie stref w pokoju dziennym.

Komoda ustawiona na tyłach sofy będzie praktyczna i jednocześnie stanie się meblem, na którym można postawić wazon z kwiatami czy lampkę stołową, która zapalona wieczorem wprowadzi przytulny klimat do salonu.