Obecnie w ofercie firm dostarczających pionowe zabezpieczenia terenowe dostępne są różne rodzaje ogrodzeń tymczasowych, które dedykowane są zarówno pracom budowlanym, jak i magazynowym. Planując wdrożenie tego typu rozwiązań, warto jednak zdecydować się na sprawdzoną i polecaną markę, która zaoferuje Ci innowacyjne technologie najwyższej jakości. Nie wiesz, jakie ogrodzenie tymczasowe najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich prac? Zapraszamy do lektury.

 

Ażurowe ogrodzenia tymczasowe – funkcjonalności

Ogrodzenia ażurowe to instalacje, które składają się z ocynkowanego przęsła z rur, wypełnionego wewnątrz specjalną siatką. W zależności od potrzeb siatka ta może posiadać różny rozmiar oczek – instalacje o większym prześwicie często wyposażane są w dodatkowe oznakowanie, pełniąc tym samym rolę informacyjną. Ażurowe ogrodzenia tymczasowe o mniejszym rozmiarze oczek sprawdzą się z kolei podczas zabezpieczania terenów koncertów oraz imprez muzycznych.

Ogrodzenia te wykorzystywane są także w przestrzeniach magazynowych – odpowiednie wydzielenie przestrzeni usprawnia bowiem proces grupowania i przechowywanych towarów. Co więcej, zabezpieczenie strefy magazynowej uniemożliwi wtargnięcie na jej teren osób postronnych.

Montaż instalacji ażurowych przebiega bardzo sprawnie – konstrukcja utwierdzana jest do podłoża poprzez betonowe stopy, a za jej stabilność odpowiadają specjalne klamry. Ogrodzenie może zostać dodatkowo wyposażone w zamykane furtki, bramy oraz barierki.

 

Kiedy należy zdecydować się na solidne ogrodzenia pełne?

Ogrodzenia pełne z blachy trapezowej wykorzystywane są najczęściej do zabezpieczenia placu budowy. Instalacja ta cechuje się prostotą montażu, dzięki czemu bez większego problemu może być ona przenoszona w dowolne miejsce. Co równie ważne, w porównaniu do ogrodzenia ażurowego konstrukcja z blachy trapezowej jest nieprzezierna, dzięki czemu chroni ona osoby postronne przez hasałem i kurzem.

W asortymencie firm oferujących zabezpieczenia placów budowy znajdują się także akcesoria do pełnego ogrodzenia tymczasowego. Instalacje mogą zostać wzbogacone o furtki i bramy, które zapewnią pracownikom wygodny wjazd na teren przeprowadzanych prac.

 

Specjalistyczne ogrodzenia tymczasowe – zastosowanie

Czym wyróżniają się specjalistyczne ogrodzenia tymczasowe Arad? Konstrukcje drogowe wykorzystywane są najczęściej w celu wydzielenia ciągu komunikacyjnego w pobliżu remontowanej jezdni. Chcąc jeszcze bardziej zwrócić uwagę kierowców i pieszych, na ogrodzeniach tych umieszczane są dodatkowo odblaskowe listwy ostrzegawcze, które alarmują zbliżające się osoby o przeprowadzanych nieopodal pracach.

W ofercie marek znajdują się także barierki sceniczne oraz instalacje policyjne, które wykorzystywane są podczas organizacji imprez masowych, np. festiwali muzycznych. Wyróżniają się one stabilnością oraz brakiem ostrych krawędzi.

 

Szukasz sprawdzonych instalacji budowlanych? Sprawdź asortyment marki Arad

Firma Arad to doświadczona polska marka, działająca na polskim rynku już od 1996 roku. Specjaliści zaopatrują inwestorów w nowoczesne narzędzia i instalacje budowlane, które oznaczone są certyfikatami jakości i bezpieczeństwa. Odwiedź stronę internetową arad.pl, aby poznać więcej szczegółów.