Rynek firm kurierskich w Polsce w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija. Powstają nowe przedsiębiorstwa oferujące możliwość wysyłki paczki na terenie kraju i za granicę. Jak wybrać najlepszą firmę kurierską?

Dlaczego warto skorzystać z oferty firm kurierskich?

Jeszcze parę lat temu większość osób nadających paczki chodziła na pocztę. Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, aby wysłać przesyłkę. Wszystko można zrobić przez internet. Firma kurierska umożliwia zapłacenie za przesyłkę elektronicznie i zamówienie kuriera do domu. Paczkę należy jedynie przygotować do wysyłki i odpowiednio zabezpieczyć. Przewoźnicy oferują także atrakcyjne ceny, a z oferty mogą korzystać zarówno firmy, jak i prywatne osoby. Jest to doskonały sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.

Firma kurierska – którą wybrać?

Z racji dużej konkurencji na rynku firm kurierskich ciężko jest zdecydować, która z nich jest najlepsza, najtańsza i najszybsza. Na pewno warto przeczytać opinie w internecie i sprawdzić, czy w przypadku którejś z firm przesyłki nie docierają na czas lub są uszkodzone. Nie zawsze warto sugerować się ceną. Czasami wyższa cena za paczkę zawiera dodatkowe ubezpieczenie, za które w innej firmie trzeba dopłacić. Należy dokładnie zapoznać się z warunkami danego przewoźnika.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Jednym ze sposobów jest wejście na stronę każdego przewoźnika i sprawdzenie oferty. Jest to oczywiście czasochłonne zajęcie i nie każdy ma na to chęć czy czas. Można wybrać łatwiejszą drogę i skorzystać z oferty brokera kurierskiego. Na stronie takiego przedsiębiorcy można w ciągu kilku chwil porównać oferty różnych firm kurierskich. Wystarczy uzupełnić wymagane pola, aby po paru sekundach otrzymać wyniki. Dodatkowo brokerzy kurierscy mają podpisane korzystne umowy z przewoźnikami i często ceny są niższe niż w przypadku zamówienia przesyłki bezpośrednio ze strony danej firmy.

Czytaj także  Jakie są zarobki kurierów w 2020 roku?

Łatwe nadanie paczki bez wychodzenia z domu

Nadanie paczki jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę firmy lub brokera i wpisać niezbędne dane. Potrzebne są wymiary paczki, waga oraz dane adresata i odbiorcy. Trzeba także zapłacić za przesyłkę i można zamówić kuriera pod wskazany adres. Można także nadać paczkę w paczkomacie. Coraz więcej osób korzysta z takich usług. Na terenie kraju powstają nowe paczkomaty, w których można nadać paczkę przez aplikację lub stronę internetową. Dużym plusem jest możliwość wysłania przesyłki na adres odbiorcy lub do wskazanego paczkomatu. Na odbiór przesyłki jest 48 godzin, co także zachęca do skorzystania z tego typu usługi.

Dobra firma kurierska

Jeszcze do niedawna ceny i warunki w poszczególnych firmach kurierskich bardzo się od siebie różniły. Obecnie większość przewoźników oferuje podobne warunki, a więc można szybciej zdecydować się na odpowiednią firmę. W większości przypadków paczki docierają w ciągu 24 godzin. Ceny są atrakcyjne i można szybko wysłać przesyłkę do Polski lub za granicę.