Funkcjonalny program HR to narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie obecnie pracę jakiegokolwiek większej organizacji. Aplikacje te pomagają bowiem w obsłudze różnorodnych działań w obrębie działów firmy, usprawniając m.in. procesy kadrowe, finansowe oraz sprzedażowe. Zastanawiasz się jakie cechy powinien posiadać odpowiedni program HR? Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu.

 

Program HR – najważniejsze funkcjonalności

Po nowoczesne programy HR chętnie sięgają średnie i duże organizacje, które każdego dnia przetwarzają ogromną ilość danych. Systemy klasy HR & Payroll skutecznie usprawniają bowiem szereg różnorodnych procesów wewnętrznych, podnosząc tym samym wydajność całego zespołu. Producenci oferują narzędzia, które pomagają m.in. w comiesięcznym rozliczeniu wynagrodzeń. Pracownicy zyskują dzięki temu wygodny dostęp do danych ze składową swojej pensji, gdzie wyszczególnione są m.in. wyrobione przez nich godziny nadliczbowe.

Programy HR umożliwiają także elektroniczną obsługę okresu urlopowego. Pracownicy mogą złożyć dedykowany wniosek z prośbą o urlop drogą online, który przesyłany jest bezpośrednio do przełożonego. Osoby uprawnione weryfikują otrzymane dokumenty, ustalając wówczas harmonogram pracy w taki sposób, aby uniknąć ewentualnej dezorganizacji w obrębie działów firmy.

 

Nowoczesny program HR dla branż produkcyjnych

Warto zauważyć, że funkcjonalności programów kadrowo-płacowych nie ograniczają się wyłącznie do obsługi pracowniczej. Przedsiębiorcy chętnie decydują się na wdrażanie aplikacji, które dedykowane są konkretnym branżom, np. firmom produkcyjnym – dzięki temu rozwiązaniu usprawnisz procesy kadrowe organizacji, zyskując dodatkowo kontrolę na przebiegiem działań produkcyjnych.

Programy HR dla przedsiębiorstw produkcyjnych umożliwiają monitorowanie wyników finansowych, co pomoże z kolei Twoim specjalistom w dokładnym planowaniu, budżetowaniu oraz prognozowaniu nadchodzących kosztów.

Co równie ważne, nowoczesne oprogramowania klasy HR & Payroll pozwalają na generowanie natychmiastowych i dokładnych raportów finansowych, dzięki czemu zarządzanie wartościami rzeczywistymi oraz budżetem poszczególnych programów i projektów przebiega znacznie sprawniej.

Czytaj także  Jakie są formy finansowania przedsiębiorstwa?

 

Czym wyróżnia się program HR w modelu SaaS?

Usługa Software as a Service z każdym rokiem zyskuje na popularności. W ramach modelu SaaS program HR utrzymywany i administrowany jest na serwerach dostawcy. To rozwiązanie pomaga przedsiębiorcy w ograniczeniu zbędnych kosztów m.in. związanych z koniecznością zakupu dodatkowej infrastruktury informatycznej.

Co równie ważne, programy HR w modelu SaaS są na bieżąco aktualizowane – Twoi specjaliści zyskują tym samym pewność, że wykorzystywane przez nich funkcjonalności pozostają w pełni zgodne z panującymi regulacjami prawnymi.

 

Szukasz narzędzia, które pozwoli Ci na digitalizację czasochłonnych działań Twojego zespołu? Postaw na Teta od Unit4

Marka Unit4 to jeden z wiodących polskich producentów wysokiej klasy platform do automatyzacji procesów wewnętrznych firmy, która dedykowana jest organizacjom z różnych branż – zarówno przedsiębiorstwom produkcyjnym, jak i instytucjom publicznym. Odwiedź stronę internetową Teta Unit4 dostawcy, aby poznać więcej szczegółów.