Chcąc wysłać paczkę za granicę, można skorzystać z naprawdę wielu ofert, wśród firm specjalizujących się w przesyłkach. Kurier EMS w ramach Poczty Polskiej, Kurier DHL, UPC Czy eis to tylko wierzchołek góry lodowej.  Jakie są najpopularniejsze sposoby na wysłanie paczki za granicę?

Współcześnie nie jesteśmy ograniczeni do korzystania z usług jednego firmy, która dostarczyłaby naszą paczkę za granicą. Poza Pocztą Polską jest możliwość skorzystania z ofert kilkudziesięciu kurierów, świadczących usługi na terytorium naszego kraju, oraz skorzystania z przewoźnika osób, który od lat jest bardzo popularny w Polsce, pomimo spadających cen biletów lotniczych.

Poczta Polska – najpopularniejszy wariant

Poczta Polska już dawno temu przestała być monopolistą na polskim rynku, mimo to ciągle jest najchętniej wybierana. Nie wiąże się to jednak z jakością usług poczty, ale bardziej ma to związek z przyzwyczajeniem do tej instytucji.poczta list przesyłka

Przesyłkę można wysłać za granicę paczką zwykłą lub Pocztex, kurierem Poczty Polskiej.

Zwykła paczka może musi mieć minimalne wymiary  9 cm x 14 cm i maksymalny obwód 300 cm, przy czym maksymalna długość nie może być większa niż 150 cm. Określona jest też maksymalna waga paczki – do 20kg. Jednak z obecnych propozycji, najdłużej „idzie” do adresata. Czas oczekiwania może wynieść nawet kilka tygodni!

Inne zasady mają paczki nadane na Ukrainę. Tutaj maksymalna waga paczki została zwiększona do 30 kg, jednak jest to możliwe tylko w niektórych placówkach Poczty Polskiej.

Kurier Poczty Polskiej działa jako EMS, która umożliwia odbiór paczki bezpośrednio u nadawcy lub w placówce Poczty, i przekazaniu ją adresatowi znajdującemu się za granicą.

 

Kurier – nowoczesna poczta

Zdecydowanie najlepiej jest korzystać z usług kurierskich, które specjalizują się w dostarczania paczek zagranicznych. Przesyłka kurierem jest nie tylko najbezpieczniejsza, ale również najszybsza. W przypadku przesyłek międzynarodowych, zdecydowana większość jest dostarczana w ciągu 72 godzinach.

Czytaj także  Czy wierzyć hasłu „tania firma kurierska”?

Decydując się na kuriera, zawsze otrzymuje się list przewozowy, dzięki któremu można śledzić aktualną pozycję paczki. Zamawiając kuriera z domu, list ten można wydrukować samemu, lub poprosić o to kuriera, który odbierze paczkę.

Nie wiedząc, który kurier ma najlepsze warunki i ceny, warto skorzystać z porównywarki kurierów, np. Globkurier, który porówna ceny wszystkich kurierów, a następnie poprowadzi krok po kroku przez wszystkie etapu zamawiania kuriera do domu.

Przewoźnicypaczka przesyłka

Decydując się na wielkogabarytową przesyłkę, często bardziej opłacalnym jest skorzystanie z usług przewoźnika, który regularnie jeździ na trasie międzynarodowej, przewożąc osoby. Tacy przewoźnicy bardzo często jeżdżą od drzwi do drzwi, oferując dodatkowo możliwość przewiezienia samej paczki. Koszt najczęściej wynosi ok 100 zł (25 euro), przy czym paczka może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Kolejną zaletą takiej przesyłki jest czas dostarczenia. Od kilku godzin do jednego dnia, również w weekendy.