Chcesz, żeby Twój Instagram firmowy wyróżniał się wśród konkurencji, a przy tym wpisywał się w trendy i zachwycał spójną estetyką? Z pomocą przychodzą darmowe presety na Instagram. Podpowiadamy, jak najlepiej ich używać i skąd pobrać gotowe pakiety filtrów do zdjęć.

 

Czym są presety na Instagram?

Instagram jest doskonałą platformą sprzedaży, jeśli chcemy docierać z produktami lub usługami do wzrokowców, bowiem to właśnie obrazy stanowią główną oś działań prowadzonych na tym portalu. Warto również podkreślić, że zdjęcia i grafiki umieszczane na Instagramie osiągają blisko o 23 procent większe zaangażowanie niż na Facebooku. Aby osiągnąć cele sprzedażowe należy się wyróżnić, mogą w tym pomóc presety na Instagram.

Presety na Instagram to przedefiniowane ustawienia suwaków w aplikacji. Co to dokładnie oznacza? Pobierając presety, otrzymujemy zapisane parametry różnych ustawień edycji zdjęcia, dzięki czemu możemy w szybki i łatwy sposób uzyskać odpowiednią tonację, ostrość i klimat własnych fotografii lub grafik.

Presety jest to zatem zestaw gotowych filtrów, w zależności od pakietu mogą one naśladować styl konkretnego fotografa oraz wprowadzać pożądaną atmosferę do zdjęcia (np. wakacyjną, jesienną). Korzystanie z gotowych szablonów z obróbką zdjęć sprawia również, że Instagram firmowy prezentuje się schludnie i spójnie.

 

Gdzie znaleźć darmowe presety na Intagram?

Presety można kupić – tworzą je popularni fotografowie i graficy, a także influencerzy czy specjaliści od marketingu na social mediach. Niektóre portale udostępniają gotowe filtry zupełnie za darmo, można ich szukać na takich stronach jak:

  • Nate photgraphic,
  • Free preset,
  • Look filter.

Najszybciej można użyć presetów na Instagram w aplikacji Lightroom, czyli mobilnym odpowiedniku programu Adobe. Warto zwrócić uwagę, aby presety miały format DNG, który jest kompatybilny z aplikacją.

Czytaj także  Inteligentna produkcja – postaw na usprawnione procesy produkcyjne

 

Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu konta firmowego na Instagramie?

Chcesz, żeby Twoje konto firmowe na Intagramie prezentowało się schludnie, przejrzyście i przede wszystkim przykuwało wzrok, oraz zachęcało do skorzystania z Twoich ofert? Darmowe presety na Instagram opisane na frankandgreg.com/presety-gdzie-znalezc-darmowe-presety-oraz-jak-ich-uzywac to pierwszy krok w tę stronę. Warto również sięgnąć po pomoc z zakresu współprac z influencerami, komunikacji z klientami czy płatnych treści – o wszystko to mogą zadbać marketerzy z a agencji Frank&Greg. Już dziś poznaj wszystkie możliwości, wypełnij krótki brief i umów się na rozmowę o Twoich potrzebach.