W branży stolarskiej i tapicerskiej, które są ściśle powiązane z przemysłem meblowym, bardzo dużą wagę przykłada się do łączenia ze sobą różnych elementów umeblowania przy wykorzystaniu specjalnych preparatów posiadających właściwości klejące. Wysokiej jakości kleje w przemyśle meblowym charakteryzują się szerokim zastosowaniem i cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje parametry. 

Branża meblarska i procesy produkcji różnych elementów umeblowania wiążą się z korzystaniem wielu przydatnych preparatów klejących. Okazuje się, że kleje w przemyśle meblowym są w stanie w dyskretny sposób połączyć ze sobą różne elementy. Dzięki nim końcowe produkty, takie jak kanapy, szafy i inne elementy umeblowania cieszą się eleganckim wyglądem, trwałością oraz stabilnością na najwyższym poziomie.

Stosowanie klejów w branży meblowej – podstawowe informacje

Wysokiej jakości kleje w przemyśle meblowym cieszą się dużą popularnością i uznaniem ze względu na ich różne korzystne właściwości. Nic więc dziwnego, że znajdują się one na wyposażeniu wielu meblarskich i tapicerskich zakładów produkcyjnych. Użytkownicy cenią sobie prostotę nakładania i stosowania takich klejów oraz ich niskie koszty przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej siły klejenia. Parametry takich preparatów klejących są zróżnicowane, więc można je dopasować do własnych wymagań oraz do rodzaju wykonywanych prac. Kleje w przemyśle meblowym przydają się nie tylko podczas realizacji zadań produkcyjnych i montażowych, ale również przy okazji wypełniania ubytków czy też podklejania odchodzącej okleiny.

W polskich sklepach dostępne są różne kleje wykorzystywane w przemyśle meblowym. W zależności od swoich parametrów, nadają się do klejenia kartonu, papieru, drewna, oklein, laminatów, tapicerki, itp. Dostępne są również specjalne uniwersalne kleje w przemyśle meblowym przeznaczone do łączenia powierzchni wykonanych z różnych materiałów.

Sprawą kluczową dla prawidłowej realizacji prac stolarskich i tapicerskich jest odpowiednie dopasowanie rodzaju kleju do typu wykonywanych zadań. Niezwykle ważne jest też wybranie właściwego pistoletu, który będzie ogrzewał klej do odpowiedniej temperatury i pozwoli na stworzenie skutecznego połączenia z wykorzystaniem optymalnych właściwości preparatu klejącego.

Czytaj także  Portfel nie będzie Ci już potrzebny. Sprawdź, jakie urządzenia i gadżety mobilne mogą służyć do płacenia za zakupy

O czym jeszcze należy pamiętać?

Różnorodne kleje w przemyśle meblowym posiadają bardzo zróżnicowane zastosowanie. Pozwalają one na łączenie różnych elementów umeblowania w sposób gwarantujący produktom końcowym trwałość i stabilność, a także zgodny z normami ochrony środowiska.

Warto dodać, że kleje w przemyśle meblowym spełniają również zadania wypełniaczy wykorzystywanych w otworach po sękach. Do takich wypełnień wykorzystywane są głównie kleje termotopliwe na bazie poliamidowej. W ten sposób można wygładzić powierzchnię mebla i sprawić, że będzie ona prezentowała się bardzo atrakcyjnie i zachowa swoje optymalne parametry oraz cechy.

Jak widać, zastosowanie klejów w przemyśle meblowym jest niezwykle szerokie. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów tego typu, które posiadają zróżnicowane właściwości dopasowane do różnych zastosowań.