Odpowiednia higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna w utrzymaniu zdrowych i białych zębów. Zęby należy myć dwa razy dziennie dobrej jakości szczoteczką do zębów. Do wyboru są szczoteczki tradycyjne, soniczne i elektryczne. Dużą popularnością cieszą się szczoteczki soniczne i elektryczne, które znacznie lepiej usuwają osad z zębów i są polecane przez stomatologów. Którą z nich wybrać?

Szczoteczka Oral B

Szczoteczki elektryczne i soniczne produkowane są przez różne firmy. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych jest Oral B. Jest to marka rekomendowana także przez wielu stomatologów, którzy przecież najlepiej znają się na higienie jamy ustnej. Wśród szczoteczek Oral B można znaleźć wiele modeli sonicznych i elektrycznych, w tym także dla dzieci. Dziecięce szczoteczki charakteryzują się miękkim włosiem i różnymi kolorami, które zachęcają dzieciaki do mycia zębów. Szczoteczki dla dorosłych można także znaleźć w ciekawych wzorach z różnymi funkcjami, które ułatwiają i umilają szczotkowanie.

Szczoteczka Oral B elektryczna

Szczoteczki elektryczne można podzielić na dwa rodzaje. Jedne z nich pracują rotacyjnie, a drugie rotacyjno-pulsacyjnie. Wśród szczoteczek elektrycznych można znaleźć modele zasilane bateriami lub na kablu. Dodatkowo różnią się one pomiędzy sobą ilością obrotów czy dostępnych końcówek. Na pewno podczas zakupu należy uwzględnić ilość obrotów na minutę, która minimalnie powinna wynosić 7600. Dobrze jest także dokupić dodatkowe końcówki, które trzeba wymieniać co około 3 miesiące tak samo, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej szczoteczki.

Szczoteczka soniczna Oral B

Szczoteczki soniczne są rodzajem szczoteczek elektrycznych. Działają one jednak skuteczniej poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i fal dźwiękowych. Takie urządzenie nie tylko usuwa osad z zębów, ale także rozbija bakterie, które są niewidoczne dla oka. Drgania soniczne ułatwiają czyszczenie szczelin międzyzębowych, w których często pozostaje wiele resztek pokarmowych. Soniczne szczoteczki wykonują także nieco inne ruchy podczas czyszczenia. Pracują one w formie niejako wymiataczy, które znacznie bezpieczniej czyszczą zęby i efektywniej. Nie podrażniają dziąseł i z tego względu są polecane osobom z nadwrażliwością.

Czytaj także  Skąd energia? Dieta na dobre samopoczucie!

Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

Wiadomo już, że zarówno modele elektryczne, jak i soniczne znacznie lepiej usuwają osad z zębów. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż kupno zwykłej szczoteczki. Soniczna szczoteczka Oral B działa efektywniej niż elektryczna i jest również łagodniejsza. Nadaje się do stosowania przez dorosłych i dzieci, a także osoby z wrażliwymi dziąsłami. Na pewno warto rozważyć zakup szczoteczki sonicznej. Dobrze jest poradzić się również stomatologa, który może podpowie, co dla danego pacjenta będzie najlepsze. Na pewno wybierając markę Oral B, można liczyć na wysokiej jakości produkt, do którego bez problemu można dokupić różnego rodzaju końcówki.