W każdej kuchni muszą znaleźć się meble i inne elementy wyposażenia, które będą pomocne w gotowaniu i przygotowywaniu posiłków. Trzeba także zadbać o dodatkowe wyposażenie, by wszystko przebiegało sprawnie. Jakie są na to sposoby? Zawsze warto mieć pod ręką klej na gorąco, by w razie potrzeby naprawić to, co się zepsuło.

Funkcjonalna kuchnia. Klej na gorąco – do czego się przyda?

Zanim zamówimy kuchenne meble, na kartce wszystko rozpiszmy i zaplanujmy. Od tego, jaką kuchnia będzie miała zabudowę, na jakich wysokościach powiesimy w kuchni szafki, zależy efektywność naszej pracy. Bez względu na wielkość kuchni zawsze najważniejsza jest kolejność rozmieszczenia AGD. Przygotowując potrawy w kuchni, najpierw sięga się do lodówki i wykłada produkty na blat obok. Następnie produkty są myte w zlewie i kroi się je na blacie między nim a kuchenką lub płytą grzejną w kuchni, potem gotuje na kuchence i odstawia gorące garnki na blat za nią. Oznacza to, że trzy sprzęty, czyli lodówka, zlew, kuchenka wytyczają w kuchni tzw. trójkąt roboczy. W kuchni odległości między sprzętami nie mogą być zbyt małe, bo niewygodnie będzie się pracowało, ani zbyt duże. Najlepiej jednak, gdy w kuchni odcinki te mają 80-110 cm długości, zwłaszcza najważniejszy – między zlewem a kuchenką czy płytą do gotowania. Warto zawsze mieć pod ręką także przedmioty, które mogą nam pomóc w razie nagłej awarii, na przykład klej na gorąco.

Czym jest klej na gorąco i jak działa?

Klej na gorąco (termotopliwy) to jednoskładnikowy klej poliuretanowy, który utwardza się za pomocą wilgoci zawartej w łączonych materiałach lub otoczeniu. Chcąc go nałożyć, trzeba go wcześniej nagrzać do temperatury około 150˚C. Kleje tego typu na użytek domowy kupuje się w laskach, które wprowadza się do dostosowanego do nich pistoletu, który podłączamy do prądu. Klej trzeba porządnie rozgrzać, a gdy osiągnie pożądaną temperaturę i zacznie się topić, nakładamy go na klejony przedmiot i dociskamy to, z czym sklejamy. Za pomocą tego typu kleju skleimy zepsute zabawki i podkleimy karton. Klej na gorąco wykorzystamy do prac naprawczych, majsterkowania, a także realizacji hobby. Doskonale sprawdzi się, gdy odklei się listwa przypodłogowa lub inny element wyposażania. Użyjemy go także wtedy, gdy będziemy składać meble.

Czytaj także  Bezpieczeństwo IT w obliczu współczesnych możliwości

Klej na gorąco w kuchni

W kuchni trzeba wykazać się sprytem, by ułatwić sobie zadania. Klej na gorąco nie przyda nam się do gotowania, ale możemy z niego zrobić podkładkę, na którą odłożymy brudne noże. Z zastygniętego spoiwa można zrobić wieszak – gorący klej przymocujmy do płytek, a gdy nie będzie nam już potrzebny, podważymy i wyrzucimy. Substancja będzie także przydatna, gdy odklei się jedna płytka – wystarczy kropla kleju, by ponownie ją przymocować. Klej na gorąco przyda się również do wykonania pomysłowych dekoracji. Jeśli mamy kilka słoików, nie wyrzucajmy ich, a przechowujmy w nich sypkie rzeczy – by ujednolicić wygląd pojemników, możemy przykleić wstążki czy sznurki. Za pomocą spoiwa na zakrętkach można zamocować figurki zwierząt. Wystarczy całość pokryć farbą w sprayu, np. białą, by otrzymać dekoracje jak z dobrego sklepu wnętrzarskiego.

Kuchnia jest sercem domu, więc trzeba ją urządzić tak, by działała bez zarzutu. Klej na gorąco zaś pozwoli wyczarować niepowtarzalne dekoracje.

Dowiedz się więcej: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne