W każdej kuchni muszą znaleźć się meble i inne elementy wyposażenia, które będą pomocne w gotowaniu i przygotowywaniu posiłków. Trzeba także zadbać o dodatkowe wyposażenie, by wszystko przebiegało sprawnie. Jakie są na to sposoby? Zawsze warto mieć pod ręką klej na gorąco, by w razie potrzeby naprawić to, co się zepsuło.

Funkcjonalna kuchnia. Klej na gorąco – do czego się przyda?

Zanim zamówimy kuchenne meble, na kartce wszystko rozpiszmy i zaplanujmy. Od tego, jaką kuchnia będzie miała zabudowę, na jakich wysokościach powiesimy w kuchni szafki, zależy efektywność naszej pracy. Bez względu na wielkość kuchni zawsze najważniejsza jest kolejność rozmieszczenia AGD. Przygotowując potrawy w kuchni, najpierw sięga się do lodówki i wykłada produkty na blat obok. Następnie produkty są myte w zlewie i kroi się je na blacie między nim a kuchenką lub płytą grzejną w kuchni, potem gotuje na kuchence i odstawia gorące garnki na blat za nią. Oznacza to, że trzy sprzęty, czyli lodówka, zlew, kuchenka wytyczają w kuchni tzw. trójkąt roboczy. W kuchni odległości między sprzętami nie mogą być zbyt małe, bo niewygodnie będzie się pracowało, ani zbyt duże. Najlepiej jednak, gdy w kuchni odcinki te mają 80-110 cm długości, zwłaszcza najważniejszy – między zlewem a kuchenką czy płytą do gotowania. Warto zawsze mieć pod ręką także przedmioty, które mogą nam pomóc w razie nagłej awarii, na przykład klej na gorąco.

Czym jest klej na gorąco i jak działa?

Klej na gorąco (termotopliwy) to jednoskładnikowy klej poliuretanowy, który utwardza się za pomocą wilgoci zawartej w łączonych materiałach lub otoczeniu. Chcąc go nałożyć, trzeba go wcześniej nagrzać do temperatury około 150˚C. Kleje tego typu na użytek domowy kupuje się w laskach, które wprowadza się do dostosowanego do nich pistoletu, który podłączamy do prądu. Klej trzeba porządnie rozgrzać, a gdy osiągnie pożądaną temperaturę i zacznie się topić, nakładamy go na klejony przedmiot i dociskamy to, z czym sklejamy. Za pomocą tego typu kleju skleimy zepsute zabawki i podkleimy karton. Klej na gorąco wykorzystamy do prac naprawczych, majsterkowania, a także realizacji hobby. Doskonale sprawdzi się, gdy odklei się listwa przypodłogowa lub inny element wyposażania. Użyjemy go także wtedy, gdy będziemy składać meble.

Czytaj także  Jak działają odkurzacze automatyczne?

Klej na gorąco w kuchni

W kuchni trzeba wykazać się sprytem, by ułatwić sobie zadania. Klej na gorąco nie przyda nam się do gotowania, ale możemy z niego zrobić podkładkę, na którą odłożymy brudne noże. Z zastygniętego spoiwa można zrobić wieszak – gorący klej przymocujmy do płytek, a gdy nie będzie nam już potrzebny, podważymy i wyrzucimy. Substancja będzie także przydatna, gdy odklei się jedna płytka – wystarczy kropla kleju, by ponownie ją przymocować. Klej na gorąco przyda się również do wykonania pomysłowych dekoracji. Jeśli mamy kilka słoików, nie wyrzucajmy ich, a przechowujmy w nich sypkie rzeczy – by ujednolicić wygląd pojemników, możemy przykleić wstążki czy sznurki. Za pomocą spoiwa na zakrętkach można zamocować figurki zwierząt. Wystarczy całość pokryć farbą w sprayu, np. białą, by otrzymać dekoracje jak z dobrego sklepu wnętrzarskiego.

Kuchnia jest sercem domu, więc trzeba ją urządzić tak, by działała bez zarzutu. Klej na gorąco zaś pozwoli wyczarować niepowtarzalne dekoracje.

Dowiedz się więcej: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne